100- lecie Odzyskania Niepodległości.

“Tym, co padli za Ojczyznę, hołd wdzięczności dziś składamy. A my przedszkolacy dumę w sercach mamy”.

11 listopada 1918r. był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach niewoli narodowej odzyskaliśmy niepodległość.

W 2018 roku obchodzimy 100- lecie odzyskania niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się 9.11.2018r. , aby uroczyście świętować. Słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolem walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do ojczyzny.

W tym uroczystym dniu o godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem przedszkolnym oraz rodzicami odśpiewały hymn narodowy.

Celebrując Święto 100 – lecia Odzyskania Niepodległości wszyscy poczuliśmy radość, wzruszenie i narodową jedność. Byliśmy, jesteśmy i będziemy Polakami. Wolność jest wartością bezcenną. Musimy ją pielęgnować, a idąc w przyszłość z dumą spoglądać w przeszłość i czerpać z niej siłę.