Nasza historia

Dnia 9 grudnia 1965r. zostało otwarte przedszkole, które mieści się w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Połomskiej. Przedszkole zostało otwarte staraniem Inspektoratu Oświaty i Władz Powiatowych. Przedszkole mieściło 4 oddziały dla dzieci 3,4,5,6 letnich.
Na piętrze zostały zorganizowane oddziały dla dzieci młodszych, a na parterze dla starszych. Kierownictwo przedszkola objęła Adela Kąkol, a wychowawczyniami zostały: Bronisława Jaworska, Stefania Pilny, Barbara Szklarska, Wiesława Szczytkowska.
Przed samym otwarciem placówki u rodziców przejawiła się wielka inicjatywa, rodzice pomagali w uporządkowaniu przedszkola. Dzięki tym czynom społecznym i ścisłej współpracy przedszkole zostało otwarte w terminie.
Wieloletnim dyrektorem Przedszkola nr3 była Stefania Pilny od 1976 do 1996

– dbając o jego estetyczny wygląd, wyposażenie oraz zaadaptowanie dodatkowych oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci w blokach mieszkalnych na osiedlu „Przyjaźń”

Uroczyście obchodzony był Jubileusz 40-lecia przedszkola oraz 50-lecia zapraszając byłych pracowników przedszkola.