14-06-2024

A kto to taki? To alpaki!

Spotkanie ze zwierzętami

Dzięki mamie Liliany z grupy Biegusie  społeczność przedszkolna mogła gościć przemiłe zwierzęta- alpaki o imionach : Duduś, Franuś, Kubuś. Dn. 14.06.2024 r.  przybyli na ogród przedszkolny w towarzystwie swoich opiekunów Emilii i Daniela Karzełek i Laury.

Sam wygląd alpak wzbudził sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci nie miały problemów, aby je pogłaskać czy przytulić. Ponadto Pani Emilia spotkanie wzbogaciła ciekawostkami na temat tych pięknych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne, płochliwe, ciepłe i miękkie w dotyku, w sposób pozytywny na nas wpływają. Są delikatne, wrażliwe i bardzo lubią dzieci, co można było zauważyć po ich pozytywnym nastawieniu do przedszkolaków. Opiekunowie alpak przekazali dzieciom kartki z obrazkiem zwierzęcia oraz wełnę. Na pamiątkę przedszkolaki wypełniły kontur obrazka mięciutką wełną. Poprzez uczestnictwo w takim zajęciu dzieci stymulują swoje zmysły: słuch, wzrok oraz dotyk. To bardzo ważne zajęcia dla dzieci – uczą szacunku do zwierzaków .Dlatego było to tak owocne spotkanie dla każdego przedszkolaka. Wywołało dużo uśmiechu i radości.

Tak działa magia tych cudownych zwierząt!