18-04-2024

Achatinki u Biegusiów.

Przedszkole to miejsce zabaw, przyjaźni ale także nauki. 18.04.2024 r. dzięki życzliwości mamy Klary Biegusie miały sposobność poznania ślimaka afrykańskiego .To największy znany ślimak lądowy. Bywa, że jest wielkości świnki morskiej. Można go hodować w terrarium.

Achatina, pochodzi z greckiego „achates” co oznacza agat. Bez wątpienia dlatego, że bursztynowa muszla przyozdobiona jest brązowymi, nieregularnymi pasami. Ślimaki te żywią się  praktycznie wszystkimi warzywami i owocami. Zwierzak, który jest nie tylko cichy, lecz także niewymagający – spokojnie można zostawić go na jakiś czas samemu sobie, dbając tylko o to, by miał co jeść. Ale uwaga: trudno będzie się do niego przytulić. Dzieci chętnie gościły ślimaki na swojej dłoni czując delikatność stworzenia. Jakże miły to był czas. Dziękujemy.