16-05-2023

Bo z rodzicami jest zawsze lato

Zajęcie otwarte dla Rodziców

16.05.2023r. Krasnale na zajęcia zaprosili rodziców. Goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Olę. Dzieci chętnie powtarzały za nią samogłoski, układały odpowiednio język, usta ucząc się przy tym prawidłowej artykulacji. Następnie pani Gabrysia rozmawiała z Krasnalami o roli taty w rodzinie. Dzieci nazywały narzędzia i naśladowały czynności , które wykonuje nimi tata w domu. Po pytaniu nauczycielki: ” Co mężczyzna (np. tata) może wręczać kobiecie (mamie) w prezencie?”-  dzieci poznały i nazywały kwiaty : maki, chabry, margaretki. Na dywanie układały bukiety dla mamy – przeliczały, segregowały kwiaty. Był czas na prezentację wiersza:

Czytacie bajki, gdy księżyc świeci,

rano buziaczkiem budzicie dzieci,

a choć psocimy czasem troszeczkę,

to wciąż jesteśmy waszym Słoneczkiem.

Bo z rodzicami jest zawsze lato,

kochana Mamo, kochany Tato!

oraz zabawy ruchowo-naśladowcze  piosenek wiosennych. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, zaciekawieniem i były zachwycone  z odwiedzin rodziców.