07-09-2023

Była sobie plastelina

zajęcia plastyczne

Podczas dzisiejszych zajęć Biegusie poznały właściwości plasteliny. Rozpoznawały kolory. Podjęły dowolne działania według swoich umiejętności i wyobraźni.

Plastelina  (Autor: Anna Kamieńska)

Od tego się historia zaczyna,
że była sobie plastelina.

A dalej- tak jak w bajce są wróżki-
były sobie paluszki…

Lepienie z plasteliny to znany od wielu lat sposób na dobrą zabawę. Skąd taka popularność tej zabawy? Przede wszystkim dostarcza dzieciom przyjemnych bodźców podczas ugniatania miękkiej plasteliny. To kreatywne zajęcie to też wsparcie dla rozwoju małej motoryki u dzieci. Dodatkowo ugniatanie obiema rączkami umożliwia korzystną współpracę obydwu półkul mózgowych. Lepienie z plasteliny to nauka cierpliwości i planowania. Czynność ta pobudza też wyobraźnię, rozwija zmysły, ćwiczy zręczność ale, co najważniejsze, przynosi dzieciom mnóstwo frajdy.