15-11-2023

Czy na zdrowiu ci zależy?

Odwiedziny w ośrodku zdrowia

Dnia 15 listopada 2023 r. Biegusie, aby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia wybrały się z paniami na spacer do ośrodka przychodni NZOZ ProCordi na osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju . Po wejściu do budynku przychodni udaliśmy się do poczekalni, gdzie czekała już na nas pielęgniarka – Pani Grażynka, która opowiedziała nam, jak należy zachowywać się w takim miejscu i na czym polega jej praca. Dzieci miały możliwość zwiedzenia gabinetu zabiegowego, w którym pobiera się krew, mierzy ciśnienie. Niektóre Biegusie miały strach w oczach i pytały czy dostaną zastrzyk. Pani Grażynka wszystkich uspokoiła i tylko pokazała strzykawki. Następnie przeszliśmy do pokoju szczepień, w którym dzieci są mierzone i ważone. Przed tym pokojem jest miejsce zabaw dla dzieci. Kolejnym miejscem zwiedzania był gabinet lekarski. Wręczyliśmy na pamiątkę spotkania podziękowanie w formie dyplomu. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, na które zaprosiliśmy panią doktor Agnieszkę. Na zakończenie pielęgniarka zaprosiła nas do rejestracji przychodni, w której odbierała telefon pielęgniarka udzielając pacjentowi informacji.

Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy Ośrodek Zdrowia – oczywiście w celach edukacyjnych. Wiemy już, że praca lekarza i pielęgniarki jest nie tylko ciekawa , ale też bardzo ważna oraz, że nie należy się bać wizyt i zabiegów medycznych – pomagają naszemu zdrowiu. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały znaczki dzielnego pacjenta.