12-10-2023

Jestem dzisiaj zła jak osa.

Zajęcia z psychologiem panią Moniką

„Złość wyłazi mi uszami i rozmawiać nie chcę z wami. A dlaczego? Nie wiem sama….”

12.10.2023r. pani Monika -psycholog przeprowadziła zajęcia dla Biegusiów o złości. Przywitała dzieci zabawą „witają się części ciała” np.  rączka z nóżką. Następnie 4 latki wysłuchały wiersza D. Gellner „Zły humorek”. Na jej podstawie odpowiadały na pytania o emocji. Dowiedziały się co dziewczynka czuła, dlaczego była zła, do czego można porównać złość np do chmury gradowej. Wspólnie zastanawiały się z panią co można zrobić, żeby opuściła nas złość: przytulić się do mamy, maskotki, dać całuska bliskiej osobie, zrobić głębokie oddechy, liczyć do 3, klaskać, skakać, potupać, krzyknąć, zaśpiewać i potańczyć. Razem zatańczyły do piosenki Zozi-„Złość przychodzi i odchodzi” na YT. Po chwili pani zaprosiła dzieci do relaksu  masażem na plecach kolegi wg instrukcji wierszyka. Następnie pani Gabrysia z grupą dzieci podziękowała gościowi za zajęcie. Zaprosiła dzieci do siebie i przedstawiła nowe zasady zachowania względem siebie „Serca”. Biegusie poznały nową zabawkę dzięki której skupiają uwagę i uczą się precyzyjnych ruchów. Otrzymały też wybraną przez siebie kolorowankę i mazaki. Wyszły na ogród przedszkolny aby wyzwolić radość i swobodę ruchów. Po obiedzie miały okazję do dalszej nauki posługiwania się nożyczkami- wycinały dowolne kształty z kolorowego papieru i przyklejały tworząc przy tym obrazek. Był to dobry dzień.