10-01-2023

„Od Trzech Króli po ostatki,
Wszędzie bale i prywatki,
Piękne stroje, dziwne maski,
Śpiewy, tańce i oklaski.”

Okres karnawału – pora zapustów to czas radości, zabawy, przebierańców. Tej tradycji jest wierne również nasze przedszkole. W dniu 10 stycznia 2023 roku  odbyła się uroczysta zabawa karnawałowa.

W karnawale bawimy się dla samej zabawy. Aby się dobrze bawić na karnawałowym Krasnale przygotowały się do tego  : przystroiły salę balonikami, serpentynami, kolorowymi łańcuchami,  rodzice zapewnili dzieciom stroje. W dniu balu salę Krasnali wypełniły piękne wróżki, królewna Śnieżka, Elza, biedronki,pszczółki, pająk, pirat, czy bohaterowie różnych kreskówek: Pikachu, Psi Patrol, Strażak Sam. Był też rajdowiec z formuły 1,strażak, policjanci. Pani Gabrysia opracowała ciekawe, wesołe zabawy, tańce odpowiednią muzykę i piosenki.

Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były krótkimi zabawami. Dostarczyła ona dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.  Organizując bal dla dzieci uczą się, iż zabawa i relaks są tak samo ważne, jak nauka, praca i obowiązki. Gdy dorosną będą potrafiły cieszyć się zabawą i aktywnie wypoczywać.

Szkoda tylko , że do następnego balu  trzeba czekać cały rok!

O jak przyjemnie i jak wesoło w przedszkolu bawię się