17-02-2023

O czym warto pamiętać?

Spotkanie z policją

Niecodzienne zajęcia odbyły się w przedszkolu . Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to treści, które poznały przedszkolaki.

Policjanci opowiedzieli małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią , kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawili dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.

Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań było dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski.