Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Rzecznik Praw Dziecka ogłosił iż 20.09 każdego roku będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli.  Został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku. Święto to podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczynia się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień ,a na dzieci czeka moc atrakcji .

Nasze wspomnienia z zeszłego roku szkolnego

Już od samego rana 20.09.2019r panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości panie złożyły im najlepsze życzenia z okazji ich święta. Dużą frajdę sprawił dzieciom występ nauczycielek z przygotowanymi wierszami. W ramach święta odbyło się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”.

Radość i głośny śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie wszystkie dzieci obdarowane zostały łakociami i okolicznościowymi medalami.

Ślubowanie przedszkolaków

Pani Dyrektor wita wszystkie dzieci