04-10-2022

Pysznie i owocowo

Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie

Każde dziecko o tym wie, zdrowym być – opłaca się!”

To hasło autorskiego programu promocji zdrowia w Publicznym Przedszkolu nr 3  w Jastrzębiu Zdroju w ramach przystąpienia placówki do Projektu Śląskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie -Metis. Celem głównym programu jest promowanie  nawyków prozdrowotnych wśród dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów.

Jednym z modułów programu jest Zdrowe odżywianie, dlatego pysznie i owocowo zrobiło się w pochmurny, jesienny  dzień w grupie „Zuchy-6latki”.  Na naszych stołach zagościły tace pełne zdrowych, owocowych przekąsek, które układaliśmy sami  tworząc piękne kompozycje. Każdy mógł popróbować tych pyszności wiedząc jakie znaczenie dla zdrowia mają witaminy.

A na koniec nasze owocowe ludziki. Czy dostrzegacie z jakich owoców powstały te cudaki? Super prawda?

Wesołe chwile w naszym przedszkolu będziemy wspominać na dłuuuugo.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki