05-04-2019

W niebieskim kolorze

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski, dlatego osoby chcące dodatkowo upamiętnić ten dzień zakładają niebieskie elementy garderoby. Do akcji włączyło się także nasze przedszkole.

Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów . Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji.

W naszym Przedszkolu dn. 5.04.2019r obchodziliśmy  Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach ruchowych, spostrzegawczych ,ścieżce sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.