31-05-2019

Jedziemy na wieś

Dzień Dziecka- Wycieczka do Dzidzi Wioski w Wilczy

31.05.2019 z okazji Dnia Dziecka dzieci ze wszystkich grup wiekowych odwiedziły „Dzidzi Wioskę” w miejscowości Wilcza pod Gliwicami.

Zapominając na chwilę o hałasie miasta mogli zobaczyć namiastkę życia na wsi. Już w bramie przywitał ich gospodarz, czyli wesoło mruczący kot we własnej osobie, który zaprowadził dzieci do pana pszczelarza. A tam snuła się piękna opowieść o życiu pszczół, pracy pszczelarza i o pysznym miodzie, którego oczywiście można było spróbować.
Na wiejskim podwórku wszystko było ciekawe, a kozy zachęcały do karmienia ich marchewką. Kury i kaczki rozprawiały o czymś głośno i tylko króliczki cichutko siedziały w swoim domku. Oczywiście była też krowa – i choć nie prawdziwa, bo z plastiku, to i tak dawała najprawdziwsze mleko, a każdy z uczestników wycieczki mógł spróbować swoich sił w dojeniu krowy.
Nie było nawet jednej chwili na nudę, bo za domem czekała ogromna łąka, na której umieszczono wiele kolorowych piłek i ustawiono bramki do gry. Jedni więc grali i kopali piłki, a inni rysowali, kolorowali i tworzyli przypinki ze swoimi imionami. Niektórzy nawet zdążyli się zmęczyć, a przecież czekał jeszcze plac zabaw i niespodzianka… pyszne ziemniaki pieczone w ognisku! Szkoda, że czas tak szybko płynął i w końcu trzeba było opuścić Dzidzi Wioskę, pożegnać gospodarzy i zwierzęta, a potem wrócić do przedszkola.

Była to wspaniała okazja do obcowanie z naturą. Słoneczna pogoda jeszcze bardziej podkreślała uroki „Dzidzi Wioski”.