09-05-2024

Z wizytą w bibliotece

9.05.2024 r. Biegusie odwiedziły bibliotekę osiedlową .Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami, rodzajami książek . Pani Bibliotekarka zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dzieci w ramach obchodu Dnia Bibliotekarza wręczyły Pani laurkę, złożyły życzenia i podziękowania za spotkanie. Pani Ania wręczyła dzieciom na pamiątkę zakładkę do książki i lizaka.