Uroczystość jubileuszu 50-lecia PP3

9 grudnia  1965r. nastąpiło oficjalne otwarcie przez Prezydium Przedszkola nr3  przy ul. Połomskiej w Jastrzębiu- Zdroju . Mury  przedszkola  powitały pierwsze przedszkolaki.

Jubileusz 50-lecia istnienia przedszkola obchodzony 29 maja 2015 i towarzysząca mu uroczystość była pełna wzruszeń i radosnego nastroju. Stał się doskonałą okazją do wspomnień dawnych lat, podziękowań założycielom, osobom prowadzącym nasze przedszkole, zaangażowanym w życie przedszkola, wszystkim którzy przyczynili się do jego rozwoju w przeciągu tych lat . Jubileusz 50- lecia naszego przedszkola to wyjątkowa okazja do spotkania po latach.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość byli: Wiceprezydent  naszego Miasta Janusz Buda, Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Andrzej Pawłowski ,Dyrektorzy jastrzębskich przedszkoli  , Dyrektor wraz z pracownikami Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli,Obecni i emerytowani pracownicy przedszkola, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, instytucji i przedsiębiorstw, Sponsorzy dzięki którym mogła odbyć się  uroczystość, Absolwenci, obecne przedszkolaki i ich rodzice.

Wszystkich powitała dyrektor przedszkola mgr Jolanta Paluch.

„Żyj zdrowo – mądra głowa w sprawnym zuchu”  to misja naszego przedszkola. Jesteśmy po to aby wspólnie tworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne  zapewniające zdrowy styl życia przedszkolaka. Pragniemy, aby nasze dzieci były radosne i zdrowo się odżywiały. Chcemy, aby prawidłowo się rozwijały zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej, oraz by nasi podopieczni potrafili organizować sobie czynny wypoczynek .

Jest wielu absolwentów naszego przedszkola w których zaszczepiona chęć ruchu jest ich pasją życiową, wychowankiem naszego przedszkola jest piłkarz reprezentacji  Polski Kamil Glik,  mamy trenera w Legii Warszawa, oraz młodego zawodnika  klubu Arsenal – Londyn .

W trakcie uroczystości odbyły się występy w wykonaniu przedszkolaków z wszystkich grup wiekowych w bardzo różnorodnym programie tanecznym i wokalnym, a pokaz multimedialny przedstawił przebytą drogę, działalność przedszkola, ukazał radosny czas bycia przedszkolakiem. Były życzenia, prezenty i tort jubileuszowy, a w przedszkolnych salach przygotowano również kroniki i okolicznościowe wystawy. Miłym akcentem była wspólna zabawa przy muzyce w ogrodzie przedszkolnym. Zorganizowano dla dzieci: -Dmuchany plac zabaw -Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy -Przejażdżkę samochodami terenowymi oraz poczęstunek dla rodziców.

Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń, gratulacji  i prezentów. Każde dziecko otrzymało plakietkę jubileuszową z Logo Przedszkola i słodycze.

Dziękujemy przybyłym Gościom za życzenia i obecność w tak ważnym dla Nas dniu.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z Uroczystości.